Ekstrüzyon Makinenizi Aşırı Basınçtan Koruyun

Ekstrüzyon makinelerine yönelik talepler, artan üretim talepleri ve ekipmanın çalışma ömrünü uzatma arzusu nedeniyle son yıllarda daha zor hale geldi. Devam eden bu iki faktör, bir ekstrüzyon makinesinde aşırı basınç birikimine yol açma eğilimindedir ve bu da büyük makine arızalarına, maliyetli arıza sürelerine ve operatör güvenliği sorunlarına yol açabilir.

Ekstrüzyon makinenizi aşırı basınca karşı korumak için bir patlama diski çözümü ararken her zaman aşağıdaki 4 ürün özelliğini dikkate alın:

1. Lehimli Değil “Kaynaklı” Yapı

Geleneksel olarak ince bir patlama diski membranı, periyodik uygulamalarında yorulabilen ve sıcaklıklar planlanan ekstrüzyon sıcaklığına yükseldikçe gücünü ve patlama mukavemetini kaybeden bir lehim işlemi kullanılarak dişli gövdeye tutturulur. Bu da servis süresinin kısalmasına, masraflı çalışmama sürelerine, öngörülemeyen bakıma ve aşırı durumlarda ekstrüder makinesinin kendisine dahi zarar verebilir. Günümüzün modern kaynak teknolojisi, tüm bu endişeleri ortadan kaldırarak, değiştirilebilir ve değişken sıcaklıklardan etkilenmeyen, yüksek kalitede ve uzun ömürlü ekstrüzyon tipi patlama disklerini üretmeye mümkün kılar. Buna ek olarak kaynaklı yapı, lehimlenmiş bir bağlantıda ürün birikme potansiyelini azaltan düz montaj imkanını sunar.

2. Tam İzlenebilirlik

Bir basınç tahliye cihazı, sermaye ekipmanını ve tesis personelini korumak için tasarlanmıştır ve bu nedenle basınç tahliyesi alanında deneyimli bir üretici tarafından tanınmış, küresel standartlara uygun olarak sertifikalı malzemelerden yapılması gerekir.

En yüksek kalitede basınç tahliye cihazını garantilemek için her zaman kim, nereye ve hangi standartlara uyulduğunu sorun. Bu, hammadde üretici tarafından verilen sertifikalı malzeme, test sertifikaları ve cihaz üreticisi tarafından verilen patlama ve sızıntı testi sertifikaları ile desteklenmelidir.

3. Nihai Ürün Testleri

Tamamlanmış bir ekstrüzyon tipi patlama diskleri üretiminde, bitmiş ürünü nitelemek için bir dizi son kabul testi zorunludur. Endüstri standartlarına uygunluğu sağlamak için uygun miktarda bitmiş ürünün uluslararası standartları karşılaması için tahribatlı testi şarttır. Maliyetli çalışmama süresinden kaçınmak ve ekstrüzyon tipi patlama diski bağlantısının tamamlanan her ünitede mükemmel olmasını sağlamak için sızıntı testi yapılmalıdır.

Farklı bağlantı tiplerinin incelenmesi ve uygulanması geleneksel yöntemler söz konusu olduğunda öznel olabilir. Optik bir karşılaştırıcı ile %100 elektronik bağlantı doğrulaması yaparak, cihazdaki her bağlantı, adım, vb. uluslararası standart ile karşılaştırılır. Böylece plastik içindeki dişlere zarar verme korkusu olmadan ekstrüzyon makinesine doğru şekilde monte edilir.

4. Dokümantasyon ve Etiketleme

Her zaman üretim sırasında gerçekleştirilen tahribatlı ve tahribatsız test sonuçlarını detaylandıran uygun belgeleri almakta ısrar edin. Ayrıca, bu tür tahribatlı ve tahribatsız testlerin ISO 4126-2 / PED gibi bilinen uluslararası standartlara göre yapılması konusunda ısrarcı olun.

Patlama disklerinin, üreticilerin seri numarası, patlama basıncı, sıcaklığı ve üreticilerin adı dahil olmak üzere belirtilen standarda göre kalıcı olarak işaretlenmesinde ısrarcı olun.

Güvenlik çok önemlidir, malzeme ve performans sertifikalarından asla taviz verilmemelidir ve patlama diskleri gibi çok önemli temel ekipmanlarda maliyet düşürme yöntemlerine asla gidilmemelidir.

Daha detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

Telefon ile arayabilir veya iletişim formundan yazabilirsiniz,
uzmanlarımız en kısa süre içinde sizlere ayrıntılı olarak cevap verecektir.